Jdi na obsah Jdi na menu
 


ŽELVY OBECNĚ
Mnoho lidí želvy považuje za líné a pomalé tvory. Neví co mluví!!! Však s zkus želvu na chvíli pustit a nevšímat si ji, prostě na ni zapoměn a pak teprve řekni až ji budeš nějaký čas hledat jestli je želva pomalý a líný tvor! :o) Dále také mnoho lidí neví, že želvy patří do stejné skupiny jako napříklas hadi, tedy do plazů. No, ale pojďme k želvíkům jako takovým. Želvy pocházejí již z dob kdy se na naší planetě pohybovali dinosauři/tenkrát žily i mnohem větší druhy, které již bohužel vymřely/. Jinak želvy jsou samotáři, sdružují se pouze v době páření, ale pak jdou zase každá svou cestou. Ani samice po nakladení vajíček se o vajíčka nijak nestará.
Želvy pro své zdraví, aktivitu a možnost se rozmnožit potřebují zimní spánek, želva stepní(čtyřprstá) může trpět i letním spánkem(aestevací) a to kvůli nedostaku potravy v její rodné krajině. 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

RE: Dia

(Kašpy, 29. 2. 2008 16:30)

Ahojky! To že jsou všechny želvy úplní samotáři nikdo netvrdí, některé se spolu nesnesou, jiné by bez sebe ani nemohly být, ale ono je tomu tak aji u lidí že?

Samotáři

(Dia, 21. 2. 2008 16:45)

Ahojky. Já bych řekla, že tvrzení, že jsou želvy smotářská zvířata, není zcela pravda. Když jsou spolu dvě nebo více želv, dokáží se spolu velmi zabavit. a to není doba páření ;-)